Úvod »DRAHÉ KAMENY/MINERÁLY » léčivé účinky kamenů

léčivé účinky kamenů

KRYSTALY MINERÁLNÍ ŘÍŠE JSOU MOCNÉ BYTOSTI, KTERÉ VYSÍLAJÍ, PŘEMĚŇUJÍ A ZESILUJÍ ENERGIE.
NEUBLÍŽÍ NÁM, ALE  POKUD POŽÁDÁME, VŽDY POMOHOU.


ACHÁT

Navozuje pocit bezpečí a jistoty. Uklidňuje, podporuje sebedůvěru.Léčí vnitřní zlobu a odstraňuje vnitřní napětí.
Stabilizuje auru  a  vyrovnává jing a jang.Na srdci léčí citovou nevyrovnanost a strach.
Čistí  lymfatický systém,posiluje zrak.


ČAROIT

Podporuje imunitní systém. Do citového života a psychického rozpoložení vnáší svěží vítr radosti.
Na čakře těla prohlubuje intuici. Učí nás nadhledu v nepřehledných a komplikovaných  situacích.
Učí nás trpělivosti, píli a pravidlu nic neodkládat. Posiluje paměť, zbavuje nás obav a strachu.
Pravidelné ranní pití čaroitové vody nás chrání před infekcemi. Blahodárně působí na oči, srdce, játra a slinivku.
Napravuje poškození jater způsobené alkoholem. 


DUMORTIERIT
Učí nás brát život takový, jaký je a netrápit se malichernostmi. podporuje v nás pozitivní postoj a posiluje  důvěru ve vlastní schopnosti. Pomáhá nám zbavovat se blokád, návyků na tabák, léčiva a drogy. pomáhá v léčbě duševních poruch a při léčbě nervových onemocnění.Tlumí prudké bolesti hlavy a sráží vysokou teplotu. Odvodňuje a uvolňuje křeče.Posiluje koncentraci

Elixír: Po denním stresu a únavě potíráme elixírem šíji a spánky.


FLUORIT „kámen mudrců“
Bystří pozornost a koncentraci. Brání jakýmkoliv duševním  i duchovním zmatkům. Zostřuje schopnost rozlišování a projasňuje intuitivní vnímání. Rozvíjí a zjemňuje ducha a vnímání.Modrý, fialový, čirý – umožňují znovu nalézt ztracenou rovnováhu , když nás ovládne nepokoj. Pomáhá při chřipce a horních cestách dýchacích.Zelený regeneruje buněčnou stavbu plic a léčí astma a alergie. Odebírá negativitu a vyrovnává čakry, chrání  naši auru.Pomáhá překonávat lidskou bídu a nouzi.Tiší bolesti hlavy a migrény.Vnitřně užívaná voda čistí celý organizmus a zbavuje ho látek , které jej zatěžují. .Kloktáním ústní dutiny zabraňuje tvorbě zubního kazu. Podporuje trávení, růst kostí, funkci žláz.


HEMATIT
Uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha, zajišťuje rovnováhu meridiánů. Brání negativním energiím vstupovat do aury.

Plachým lidem zvyšuje sebedůvěru a schopnost přežít. Dodává vůli k životu.Pomáhá při překonávání různých návyků: přejídání, kouření apod. Zlepšuje paměť a koncentraci. Zmírňuje psychické výkyvy a poruchy, které mají vliv na zdravotní stav. Přináší vnitřní klid a pocit bezpečí. Zastavuje krvácení, odstraňuje krevní otoky a sraženiny, mírní bolesti při menstruaci. Posiluje sílu a vitalitu , aktivuje skryté rezervy na všech úrovních i při nemoci, aktivuje vůli, odvahu a rozhodnost k činům, při meditaci kolem nás vytváří ochranné pole, podporuje tvorbu červených krvinek, aktivuje krevní oběh a dodává tělu železo,, posiluje srdce, játra a slezinu, regeneruje ledviny. Dokáže z těla vyhánět horečku. Používá se při nespavosti. Nepoužívat při zánětech. Zvyšuje působení jiných minerálů. 
Očista: jen krátce pod tekoucí vodou, nabíjet libovolně dlouho na přímém slunci.


KŘIŠŤÁL
Působí jako katalyzátor, negativní energii odebírá a pozitivní energií nás nabíjí.  Odstraňuje blokády bránící průtoku energie, veškeré nečistoty a disharmonie duše. Prosvětluje naše pocity, myšlenky a představy .Pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně.V prostoru, kde je zapotřebí důkladné výměny energie působí také jako harmonický prvek ovlivňující vztahy v rodině.Křišťálem lze také očistit a nabíjet pitnou vodu vložením středně velkého oblázku přes noc do 1,5 lt. vody.Jako voda se doporučuje při kožních nemocech a popáleninách (postižená místa omývat).

KŘIŠTÁL + AMETYST + RŮŽENÍN
umístěné v místnosti  vytvářejí harmonii.

KŘIŠTÁL – odebírá  veškerou negativitu
(nejistotu, strach, rozčilení a zlost …)

AMETYST – výborně doplňuje a zesiluje účinky křišťálů
– zejména v místnosti, kde pobývá více osob

RŮŽENÍN – je kámen harmonie, lásky a přátelství a zklidňuje.


LABRADORIT

Vysoce mystický a ochranný kámen,který vnáší do života světlo. Zvyšuje duchovní úroveňmysli, odklání nežádoucí energie od aury- Odstraňuje z vědomí představy jiných lidí včetně myšlenek útočících na vaši auru. Vynáší z podvědomí na povrch různá poselství a umožňuje jejich pochopení. Uklidňuje příliš aktivní mysl. Posiluje víru v sebe sama. Přináší úlevu od stresu a reguluje metabolizmus.
Potlačuje strach, nejistotu a zbytky minulých zklamání. Labradorit umožňuje vstup do vyšších dimenzí.
Léčí poruchy očí, nachlazení, dnu a revmatismus a také snižuje krevní tlak. Je užitečným průvodcem v době změn, přináší sílu a vytrvalost.


LEPIDOLIT
Měl by ležet na počítačích. Odstraňuje všechno negativní. Pročiš%tuje zablokování. Zmírňuje stres a deprese.Potlačuje utkvělé myšlenky a odstraňuje malomyslnost.Stabilizuje výkyvy nálad a návalů paniky a strachu.Vynikající pomocník při překonávání jakékoliv citové či duševní závislosti.Proměňuje staré duševní vzorce a překonané způsoby chování.Svému majiteli přináší hluboké citové vyléčení.Léčí: polsiluje imunitní systém, pomáhá při vyčerpání, překonává kloubní problémy.Léčí nemoci způsobené syndromem nemocných budov. Pomáhá léčit epilepsii.


MAGNEZIT
Kámen očisty a vůle, zbavení se závislostí, zejména těch, které ohrožují zdraví a zatěžují organizmus, podpora štítné žlázy a očista krve, léčba cyst a pleti.Pomáhá přijímat druhé bez touhy měnit je. Pomáhá při nadměrném pocení, při obezitě, při bolestech zubů a zad a také při prostatě.


MALACHIT
Kámen obdařený velkou ochrannou mocí, snadno pohlcuje negativní energie a znečišťující látky, které odebírá buď přímo z atmosféry, nebo z lidského těla. Čistí a aktivuje čakry. Vytahuje na světlo hluboko ukryté pocity a psychosomatické problémy a přetrhává nežádoucí pouta. Velice dobře pomáhá při zkoumání vlastního nitra. Snižuje krevní tlak,zlepšuje činnost imunitního systéu. K malachitu patří růženín, který rozpouští to, co malachit vytáhne na povrch.


MĚSÍČNÍ KÁMEN
je kamenem nových počátků. Zvyšuje intuici a empatii. Je to kámen především všech žen bez rozdílu věku od dětství přes dospívání až do posledních dnů člověka. Podporuje ženské orgány a usnadňuje porod. 
Je především kamenem žen, jejich ochráncem a léčitelem. Hojí citové rány a tiší rozrušenou mysl.
Podporuje vnitřní vývoj duše. Je vhodnou prevencí před nádorovými onemocněními.
Působí velmi dobře na ženské orgány a ženské nemoci.


OPÁL
(růžový z Peru, žlutý z Tanzánie, krémový a světle zelený ČR)
je karmický kámen, který nás učí, že vše co vyšleme,to se nám vrátí zpět. Učí odpovědnosti za své jednání. Zpřístupňuje kosmické vědomí. Vnáší do života světlo a povzbuzuje umělecké sklony. Učí odpovědnosti za to, co právě nyní cítíte. Léčí parkinsonovu nemoc, infekce a horečky. Čistí krev a ledviny, reguluje hladinu inzulinu. Jako elixír působí blahodárně na oči.Pomáhá při porodu. Posiluje vůli k životu.


PERLEŤ – minerál vodního živlu.
Má silné očistné účinky na tělo, mysl a duši. Poznání karmických příčin, očista bolesti, smyslové projasnění, uzdravující proces psychosomatických nemocí. Je to talisman těhotenství , porodů a mateřství. Pomáhá při nenásilném hubnutí a působí hojivě při všech problémech s pokožkou, u alergií nebo vyrážek.

Elixír: ostrost unaveného zraku.

SELENIT
Andělský kámen klidu a míru.

Otvírá korunní a vyšší čakru. Jeden z nejsilnějších krystalů, pokud jde o nové pozemské vibrace.Hůlku (tyčinku) používáme k odstranění cizích entit z aury, nebo proti čemukoliv cizorodému, co by chtělo ovlivnit mysl. Chrání plod v matčině tělě.
Přináší porozumění dějům, jež se odehrávají v duši.Uklidňuje a nabízí hlubší pohled.
Neutralizuje působení amalgamu a detoxikuje organizmus. Rovná páteř.


SERAFINIT
nebo také andělský kámen je lidový název pro drahokamovou odrůdu minerálu klinochloru.

Své jméno získal díky svému vzhledu. Vlákna slídy uvnitř serafinitu tvoří zajímavé struktury podobné peříčkům.
Stříbrné světlo, které se od nich odráží, působí velmi étericky. Připomíná záři křídel nejvyšších andělů- Serafů, kteří podle Starého Zákona stáli nejblíže k Bohu.
Serafinit se vyskytuje pouze na jednom světovém nalezišti a to v oblasti Bajkalského jezera ve východním Rusku.

ŠUNGIT z Karélie
Je  ohromující kámen se zázračnými léčebnými účinkySnižuje se frekvence nemocí z nachlazení, chřipky aj. a zlepšuje se celkový zdravotní stav.Pravidelné nošení šungitových přívěsků, korálků nebo náhrdelníků pomáhá při poruchách štítné žlázy, syndromu chronické únavy, oslabené imunitě a na celkové posílení organizmu. Upravuje střevní potíže, zahání bolest hlavy a únavu. Vhodný pomocník při syndromu vyhoření.-dezinfikuje vodu a obohacuje ji stopovými prvky důležitými pro organizmus
- pohlcuje elektromagnetické záření , odrušuje geopatogenní vlivy
- harmonizuje prostředí a zlepšuje mikroklima
- čistí vodu téměř od všech organických příměsí včetně ropných, dusičnanů a sloučenin obsahujících chlor, ničí streptokoky a jiné bakterie, od mnoha kovů a nekovů a napravuje její dřívější energetické informace.(Zkoušky v ČR provedla společnost Carongate)
Příprava vody: větší oblázek vložíme do 1/3 lt. vody na 24 hod. a poté pijeme. Můžeme používat i jako pleťovou vodu nebo vodu na opláchnutí vlasů.

TURMALÍN
Pohlcuje příliš těžkou energii, čistí a vyrovnává všechny čakry a vytváří ochranný štít kolem těla. Čistí auru, odstraňuje bloky a rozhání negativní energii.Dokáže účinkovat jako přírodní insekcid.Turmalín je účinný léčitel rozumu i duše.Proměňuje zakořeněné negativní myšlenkové vzorce v pozitivní.Pomáhá při paranoi a dyslexii.Černý-skoryl - chrání před mentálními útoky, kouzly a nepřátelskými myšlenkami a předelektromagnetickým smogem mobilních telefonů, odvrací negativní energii všeho druhu.Posiluje imunitní systém.

 

 

 

 

 

Řadit podle 
Výrobce