OBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

Nejsme plátci DPH

V současné době zasíláme zboží pouze v rámci České republiky, lze zaslat i na Slovensko, ale s možností pouze platby předem na účet.

Obchodní podmínky internetového obchodu www.andelskadilna.cz , se řídí níže uvedeným nákupním řádem, jakož i platnou legislativou a obchodními zvyklostmi.


Upozornění:
Při zakoupení bižuterního zboží, popř. šperků, pokud není přímo u zboží uvedeno jinak - označení "stříbrné", "zlaté", "platinové" apod. se vztahuje jen k barevnému provedení, nejedná se o drahé kovy.

OBJEDNÁVKA ZBOŽÍ
Zboží je možno objednávat přes internet, e-mailem nebo telefonicky.

Upřednostňujeme objednávky prostřednictvím e-shopu či zaslané mailem.
Objednávka musí obsahovat dodací adresu (popř. i fakturační adresu, je-li odlišná od dodací adresy) a tel. kontakt objednavatele.
Podmínkou pro naplnění platnosti naší elektronické objednávky je vyplnění veškerých požadovaných údajů a náležitostí uvedených v objednávkovém formuláři. Objednávka je zároveň návrhem kupní smlouvy, kdy samotná kupní smlouva posléze vzniká samotným dodáním zboží. V ceně zboží není uvedeno poštovné - je vždy vyčísleno jako zvláštní položka u celkové objednávky

POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY
Potvrzení Vám je automaticky doručeno na e-mail, který zadáte v objednávce. O stavu Vaší objednávky a odeslání zboží Vás budeme také informovat a to opět na Váš e-mail.

UŽIVATELSKÝ ÚČET
Na základě registrace kupujícího provedené na webové stránce může kupující přistupovat do svého uživatelského rozhraní. Ze svého uživatelského rozhraní může kupující provádět objednávání zboží (dále jen „uživatelský účet“). Nakupovat lze v našem e-shopu i bez registrace.

Při registraci na webové stránce a při objednávání zboží je kupující povinen uvádět správně a pravdivě všechny údaje. Údaje uvedené v uživatelském účtu je kupující při jakékoliv jejich změně povinen aktualizovat. Údaje uvedené kupujícím v uživatelském účtu a při objednávání zboží jsou prodávajícím považovány za správné.

Přístup k uživatelskému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem. Kupující je povinen zachovávat mlčenlivost ohledně informací nezbytných k přístupu do jeho uživatelského účtu a bere na vědomí, že prodávající nenese odpovědnost za porušení této povinnosti ze strany kupujícího.

Kupující není oprávněn umožnit využívání uživatelského účtu třetím osobám.

DODÁNÍ ZBOŽÍ
Obvyklý termín odeslání u zboží na skladě  je 2 - 7 pracovních dní. U zboží, které není ihned skladem nebo u zboží jehož charakter si vyžaduje delší čas přípravy (např. malované obrázky), bude termín možného dodání sdělen zákazníkovi individuálně.

Pokud je balík poškozen nebo je porušena lepící páska, je nutné uplatnit reklamaci přímo u přepravce! Za škody vzniklé při přepravě nenese prodávající odpovědnost!

ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY
Objednávku lze zrušit telefonicky či e-mailem (obvykle do 24 hod. od objednání) , pokud je objednávka přijatá a zboží nebylo ještě expedováno. V případě pozdějšího zrušení objednávky má prodejce nárok na náhradu škody, především prokazatelných nákladů spojených s expedicí zboží.

ZPŮSOB PLATBY A DOPRAVY
Zboží zasíláme pouze na území České republiky, při platbě předem na účet i na Slovensko.

Platbu za objednané zboží lze provést následujícími způsoby:

Platba předem převodem na účet
- poštovné a balné Českou poštou činí 69 Kč - šperky, hedvábí, drobné zboží, haleny, trička, krystalové vody do 4 ks - to co se vejde do bublinkové obálky
- poštovné a balné Českou poštou jako "balík do ruky" činí od 180 Kč do 280 Kč (podle velikosti balíčku dle tarifu Ćeské pošty) - číše, tiffany vázy, hrnečky 
- poštovné a balné na výdejní místa Zásilkovny činí 79 Kč 
- poštovné u nadměrných zásilek na výdejní místa Zásilkovny činí 135 Kč - 2 Tiffany vázy a více, 6 číší a více, 6 hrnečků a více, ...
- poštovné a balné na Slovnesko prostředníctvím Zásilkovny na výdejní místo činí 110 Kč

Při platbě na účet předem Vám po odeslání objednávky přijde na Vaši e-mailovou adresu  kopie objednávky se všemi patřičnými náležitostmi k provedení platebního převodu.
Po připsání celkové částky na náš účet Vám bude objednávka odeslána prostřednictví České pošty, s. p. na Vaši dodací adresu uvedenou v objednávce. 

Číslo účtu je: 31019679/2010, FIO banka
Pro Slovensko:
IBAN: CZ1320100000000031019679
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
Variabilní symbol:  je vždy číslo Vaší objednávky

Na dobírku
- příplatek při zasílání Českou poštou činí 45 Kč
- příplatek při zasílání na výdejní místo Zásilkovny činí 15 Kč

Zboží je považováno za zaplacené ve chvíli připsání celé kupní ceny na běžný účet prodejce nebo zaplacením dobírky při převzetí zboží.

Zboží odesíláme v rámci ČR:
objednávka v hodnotě do 1.000 Kč - jako doporučená poštovní zásilka
objednávka v hodnotě nad 1.001 Kč - jako cenné psaní
balík do ruky je vždy pojištěn.

Osobní odběr:
Pouze po předchozí domluvě
je možné si zboží vyzvednout na adrese Jižní 116, Hovorčovice.

Na této adrese není kamenný obchod.

PŘIOBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ KE STÁVJÍCÍ OBJEDNÁVCE PŘED ODESLÁNÍM
Pokud chcete zboží přiobjednat k již stávající objednávce, zvolte prosím ve způsobu platby „přiobjednávka – poštovné 0Kč“ Poté se Vám nebude účtovat poštovné a zboží vám bude přibaleno k první objednávce.

JINÉ
V případě, že se zásilka zaslaná zákazníkovi na dobírku vrátí  zpět, vyhrazuje si majitel e-shopu právo přístí objednávku zaslat jen s platbou předem převodem na účet.

REKLAMAČNÍ ŘÁD
REKLAMACE A ZÁRUKA
Případné reklamace vyřídíme k Vaší spokojenosti individuální dohodou s Vámi a v souladu s platným právním řádem. Kupující je povinen zboží po jeho převzetí prohlédnout tak, aby zjistil případné vady a poškození. Případné vady je kupující povinen nám neprodleně nahlásit. Za vady vzniklé přepravcem neručíme. V případě poškození vzniklého přepravou, je nutno zboží reklamovat u přepravce (Česká pošta, ) a to do ihned při převzetí zásilky.

Na veškeré zboží je poskytována záruční doba v délce 24 měsíců pokud není stanoveno jinak.
Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady.

Záruka se nevztahuje na:
a) závady vzniklé běžným opotřebením
b) závady vzniklé nesprávným použitím výrobku

POSTUP PŘI REKLAMACI
- informujte nás o reklamaci e-mailem nebo písemně
- zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku) na adresu e-shopu
- do zásilky uveďte důvod reklamace a Vaši adresu
- přiložte kopii dokladu o koupi reklamovaného zboží v našem internetovém obchodě

Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději však do 30 dnů od jejího převzetí námi.

ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY
Kupující má právo podle odstavce 6 novely občanského zákoníku c. 367/2000 odstoupit od kupní smlouvy do 14-ti dnů od převzetí zboží. Pokud se tak rozhodne, musí nejprve vyplnit formulář "odstoupení od smlouvy", který se nachází na konci "Obchodních podmínek" a zašle ho nejlépe e-mailem našemu e-shopu do 14 dnů od převzetí zboží. Zároveň je nutné nepoškozené zboží, bez zjevných známek užívání nebo opotřebování, v původním obalu a veškerého dodaného příslušenství poslat zpět v uvedené lhůtě (rozhodující je datum odeslání). Po obdržení takto vráceného zboží prodávající obratem zákazníkovi vrátí peníze za zboží převodem na účet nebo poštovní poukázkou. Koupě zboží, kde je konečným příjemcem podnikatel/firma se neřídí občanským zákoníkem, ale obchodním zákoníkem, a v takovém případe nelze od kupní smlouvy odstoupit. Prodejce si vyhrazuje právo na jednostranné odstoupení od smlouvy. Zaplacená záloha se v takovém případě vrací zákazníkovi v plné výši. Prodejce nenese jakoukoliv odpovědnost vůči zákazníkovi nebo třetím osobám za případné škody, vzniklé opožděným dodáním zboží nebo nedodáním zboží.

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Osobní údaje kupujících jsou dle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů považovány za důvěrné informace a nebudou poskytnuty třetím osobám, zveřejněny ani jinak zneužity. Jsou užívány pouze pro činnost prodejce virtuální prodejny a v souvislosti s danou obchodní transakcí.
Provozovatel tohoto internetového obchodu se zavazuje, že Vaše osobní údaje neposkytne jakékoli třetí straně. Potřebné osobní údaje budou předány pouze dopravci (jméno, adresa, popř. telefon). Vaše data budou dle zákona zabezpečena a použita pouze při komunikaci mezi prodávajícím a kupujícím. Zákazník má právo zažádat o vymazání osobních údajů z databáze (zrušení registrace).


AUTORSKÁ PRÁVA
Veškeré obrazové a textové materiály na e-shopu www.andelskadilna.cz jsou chráněny autorskými právy a jejich zneužití se trestá!

ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ
Tyto obchodní podmínky jsou platné pro všechny kupní smlouvy uzavírané mezi prodejcem a kupujícícm. Dodavatel si vyhrazuje právo měnit obchodní podmínky. Tyto budou zveřejněny na internetových stránkách prodejce před započetím jejich platnosti.

Platnost obchodních podmínek je od 1. února 2011


Odstoupení od smlouvy

Oznámení o odstoupení od smlouvy
Adresát: .............................................
Oznamuji, že tímto odstupuji od smlouvy o nákupu zboží ......................................
Datum obdržení .....................................
Jméno a příjmení Spotřebitele .............................
Adresa Spotřebitele .........................
Č. účtu Spotřebitele: ..........................
Podpis Spotřebitele .......................................
Datum ..................................