Úvod »DRAHÉ KAMENY/MINERÁLY » jak si vybrat krystaly

jak si vybrat krystaly

Krystaly pracují na základě vibrací a uvádějí do rovnováhy auru. Jejich vibrace pronikají tělem a aktivují spojovací body s čakrami. Mnoho tělesných i duševních problémů lze odstranit. Krystaly dokonale slaďují energie a odstaňují nerovnováhu. Zdroje nerovnováhy spojené s okolním prostředím jako je např. elektromagnetický smog, nebo geopatogenní vlivy dokáže odstranit např.: křišťál, skoryl, sodalit, jaspis, šungit. Nerovnováhu v tělesné rovině dokáží vyrovnat další kameny, jako např. ametyst, fluorit, růženín, karneol, citrín, aventurín a další (viz. oddíl jak drahé kameny působí).

Mnoho krystalů v sobě ukrývá nehmotné bytosti či strážné duchy. Krystal představuje jakýsi most, který nás spojuje s říší andělů a vyššími dimenzemi.

Výběr krystalu
Krystaly nakupujeme od prodejců, kteří vyzařují lásku ke kamenům, ale nejen k nim.
Krystal, který nám má v určité životní fázi pomoci, si nás přitáhne sám, neboť mezi mnoha jinými krystaly se nám zalíbí právě jen ten jediný, někdy i více krystalů.

Očištění krystalu
Pro běžné používání:
1x týdně pod vlažnou tekoucí vodou 2- 3 min, poté necháme oschnout nejlépe na slunci 1-2 hod. (ev. na okenním parapetu, kam dopadají sluneční paprsky).
Pokud jsme nemocní, očistíme kámen pod vlažnou tekoucí vodou a ponecháme jej v misce s čistou vodou celou noc.