Úvod » BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

Jako krásná hudba, jsou i tyto květy schopné povznést celou osobnost
a zavést nás blíž k duši. Tím nám dají mír a zprostí nás bolestí.
Neléčí tak, že by přímo napadly nemoc, ale tak, že zaplaví tělo krásným chvěním našeho vyššího Já,
v jehož přítomnosti se nemoc rozpustí jako sníh na slunci.
PREVENCE JE LEPŠÍ NEŽ LÉČENÍ.
Všechno, co člověk ignoruje, tedy to, kam neřídí energii vědomí, se nemůže vyvíjet, ale upevňuje se. Bachovy květy přispívají k rozšíření vědomí. Bachovy květy nejsou pro hojení tělesných symptomů, ale pro vyrovnání disharmonických duševních stavů. Jedná se o duševní "čistící kůru", při které jsou vyplavovány duševní jedy - (negativní pocity). Energie květů podporuje pouze našeho "vnitřního lékaře" (naše vyšší Já).

Bachovy květy mohou ovlivnit jen to, aby se něco, co vybočilo z rovnováhy opět dostalo do harmonie.

Harmonizující působení Bachových květových koncentrátů, u něhož nedochází k předávkování ani k vedlejším účinkům ani k nesnášenlivosti
s ostatními terapiemi, dokáže uzdravit naši duši.

Systém 38 květů, které jednotlivě harmonizují naše negativní pocity jako např. strach, smutek, nejistotu, žárlivost, zahořklost, nepřátelství, vztek, zlobu, deprese, netrpělivost atd.

Zvláštní esencí je krizová esence, která obsahuje 5 květů a užívá se při v obzvláště stresových situacích - např. před zkouškou, pohovorem, po hádce, ev. před návštěvou zubního lékaře apod. Lze ji použít jednorázově, ale je možno ji užívat i delší dobu, dokud stres nezmizí. 4 kapky 4x denně.

Užívají se 4 kapky 4x denně, nejlépe před jídlem nebo mezi jídly, buď nakapané v nápoji nebo přímo na jazyk. minimálně jeden týden, raději ale týdny dva - dokud negativní pocit nezmizí. Není možno se předávkovat a tak pokud např. strach trvá stále, užíváme tak dlouho, dokud nezmizí.